BIP

Główna

27 maja - Dzień Samorządowca

Image

27 maja w rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gmin i miast obchodzony jest Dzień Samorządowca., Starosta Gorzowski Małgorzata Domagała oraz Przewodniczący Rady Powiatu Roman Król pragną złożyć życzenia i gratulacje wszystkim osobom przyczyniającym się do propagowania idei samorządności na terenie Naszego Powiatu.

O powiecie w Radiu Gorzów

Image

W najnowszym odcinku audycji o Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka w Bogdańcu, o jubileuszu OSP Bogdaniec i OSP Lubczyno oraz o sobotnich zawodach jeździeckie w Racławiu.

Jednostki OSP z Lubczyna i Bogdańca mają po 70 lat!

Image

20 maja br. świętowaliśmy 70-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Gminy Bogdaniec. Podczas uroczystego plenerowego apelu, który poprzedziła Msza Święta sprawowana w intencji strażaków, wręczono liczne odznaczenia i wyróżnienia druhnom i druhom jednostek OSP Bogdaniec oraz OSP Lubczyno. Gospodarzem uroczystosci było Sołectwo Lubczyno.

Konsultacje w sprawie dróg powiatowych

Image

19 maja br. odbyło się spotkanie starosty gorzowskiego Małgorzaty Domagały z wójtem Gminy Kłodawa Anną Mołodciak, oraz przedstawicielami Nadleśnictwa Kłodawa. Rozmowy były rezultatem wcześniejszych spotkań władz powiatu gorzowskiego z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinie na temat poprawy jakości dróg powiatowych przebiegających przez tereny leśne.

Święto strażaków w Bogdańcu

Image

Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w sobotę 13 maja br. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu. Uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry oraz zespołu śpiewaczego rozpoczęły się w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Bogdańcu.

Oferta czeka na opinię

Image

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Olimp” w Kostrzynie nad Odrą złożyło ofertę realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. "Poland Open – Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów Młodszych i Junioróww Zapasach Styl Klasyczny".

Stypendia pomostowe - dobry start na studia.

Image

Agencja Nieruchomości Rolnych we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości kontynuuje w roku akademickim 2017/2018 realizację programu pn. "stypendia pomostowe" dla studentów I roku studiów wyższych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów.