Kultura i Edukacja

Za nami jesienne targi w Gliśnie

Image

W miniona niedzielę 17 września 2017r. Powiat Gorzowski po raz kolejny uczestniczył w imprezie integracyjno – promocyjnej "Jesień w Gliśnie”. W tradycyjnym turnieju wsi nasz powiat reprezentowało sołectwo Lubno z gminy Lubiszyn.

Fundacja BOŚ zaprasza szkoły do udziału w konkursach

Image

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już od 8 lat prowadzi działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Projekty o tematyce ekologicznej i zdrowotnej kierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie trwają zapisy do konkursów „Zdrowo Jem, Więcej Wiem.” oraz „Postaw na Słońce.”

"Jesień w Gliśnie" już w najbliższą niedzielę

Image

Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do udziału w imprezie integracyjno – promocyjnej "Jesień w Gliśnie”, która odbędzie się 17 września br. na terenach pałacowych w Gliśnie. W tym roku w turnieju wsi Powiat Gorzowski będzie reprezentowany przez sołectwo Lubno z gminy Lubiszyn.

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Image

Czego można nauczyć się przez tydzień na obozie pożarniczym dla 11-15-latków? Jeśli ma się tak zorganizowany czas, jak grupa z polsko-niemieckiego projektu "Na pomoc/Zu Hilfe" stacjonującego w sierpniu nad jeziorem w Lubniewicach, do tego profesjonalny sprzęt i doskonale wyszkolonych instruktorów, to naprawdę wiele.

Stypendia pomostowe - dobry start na studia.

Image

Agencja Nieruchomości Rolnych we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości kontynuuje w roku akademickim 2017/2018 realizację programu pn. "stypendia pomostowe" dla studentów I roku studiów wyższych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów.