BIP

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lipkach Wielkich

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lipkach Wielkich
ul. Szosowa 109, Lipki Wielkie
66-431 Santok
tel. 95 7312 378

e-mail: soswlw@wp.pl
p.o. Dyrektora: Ireneusz Gasza

 

www.soswlw.pl

 

AKTUALNOŚCI:

 

Siłownia pod chmurką.

Przy boisku naszego Ośrodka została zainstalowana siłownia w ramach Programu „Lubuskie siłownie pod chmurką” . Jest ona współfinansowana ze środków: budżetu Województwa Lubuskiego i budżetu Powiatu Gorzowskiego. Jeszcze raz dziękujemy!

A dzieci i młodzież  już się cieszą, bo mogą sobie ćwiczyć  na powietrzu. Ostatnio jest to ich ulubione zajęcie. Widać to na poniższych fotkach.

 

 

Akcja Sprzątanie Świata.

Za nami  kolejna edycja akcji Sprzątania Świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Jej organizatorem jest fundacja Nasza Ziemia.

Segregacja odpadów staje się coraz powszechniejsza, coraz mniej ludzie  wrzuca  wszystko  do jednego kubła. Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Fundacja przekonuje, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).

22 września my też wzięliśmy udział w tej akcji. Głównym organizatorem akcji był pan Daniel Źródłowski – nauczyciel biologii i chemii. Podczas apelu uczniowie usłyszeli  o idei i korzyściach zbierania odpadów, rozdano im worki i rękawice. Ruszyliśmy klasami do zbierania śmieci w wyznaczonych rejonach.  Następnie uczniowie z nauczycielami mogli obejrzeć ciekawy film na temat segregacji odpadów. No a potem było ognisko, pieczenie kiełbasek. Na koniec odbył się mecz piłki nożnej, obiad i wyjazd do domów, bo to był piątek:). A nam pozostały zdjęcia no i czysta okolica.